Viser: Skip Navigation LinksStartside > Alle hunder > Statistikk

Statistikk

 
Vis statistikk :

På denne siden vil du finne informasjon om:
6051
hunder (3071 hann hunder, 2980 tisper)
10531
Hundejournaler
2338
Hundeprestasjoner
5606
Hunde egenskaper
Bitt (774)
Hode (1)
Høyde (Skulderhøyde) cm (63)
Kondisjon (45)
Labber (alle 4 labber set sammen) (121)
Labber antall støttende tær (643)
Labber antall tær (715)
Labber hver for seg (6)
Lengde (bryst_halerot) cm (4)
Pelsfarge (3093)
Størrelse (27)
Tredeputer (17)
Tredeputer antall (10)
Vekt kg. (78)

46
Hundeomtaler
3453
Hunde eier
263
Kenneler
807
Hundebilder
291
Hundedokumentasjoner
Antall valp for:

ÅrAntall
2019 90: Hundeliste
2018 128: Hundeliste
2017 123: Hundeliste
2016 159: Hundeliste
2015 167: Hundeliste
2014 119: Hundeliste
2013 183: Hundeliste
2012 176: Hundeliste
2011 128: Hundeliste
2010 185: Hundeliste
2009 140: Hundeliste
2008 174: Hundeliste
2007 168: Hundeliste
2006 149: Hundeliste
2005 196: Hundeliste
2004 145: Hundeliste
2003 184: Hundeliste
2002 156: Hundeliste
2001 139: Hundeliste
2000 128: Hundeliste
12345
Antall kull og avkom for:

ÅrAntall kullAntall avkomgjn. avkomAntall hannAndel hannAntall tispeAndel tispeAntall farAntall morPeriodeEffektiv populasjonAntall hann i avlAntall tispe i avl
2019 18 61 3,39 24 39,34 37 60,66 17 18 2015_2019 76 35 42
2018 29 85 2,93 39 45,88 46 54,12 26 28 2014_2018 104 48 57
2017 32 80 2,50 42 52,50 38 47,50 27 32 2013_2017 126 59 68
2016 33 97 2,94 53 54,64 44 45,36 25 32 2012_2016 136 63 75
2015 29 86 2,97 51 59,30 35 40,70 22 28 2011_2015 129 59 72
2014 25 69 2,76 36 52,17 33 47,83 19 21 2010_2014 125 59 67
2013 21 61 2,90 34 55,74 27 44,26 18 21 2009_2013 124 59 66
2012 28 80 2,86 46 57,50 34 42,50 22 27 2008_2012 122 56 67
2011 22 53 2,41 27 50,94 26 49,06 15 21 2007_2011 115 56 60
2010 22 62 2,82 36 58,06 26 41,94 16 20 2006_2010 113 56 58
12345678
Levende hunder (opp til 12 år gammel med ukjent tilstand og ikke død):
Land/AlderTotalLevende00010203040506070809101112131415161719
Norge33768115778719285685969354421322616872  
Sverige8103081715152521203528223717201763322 
USA56999 2543312134135111242222 
Finland4451633165129311101313221216592 2 
Danmark35864418465145431321 21  
Nederland13577151493572889633 21 
Frankrike13127  4 522322221 1 1  
Tyskland1196511126145731266114211
Sveits6934 1133 524523212    
Tsjekkia2722 1134 341212       
123
Antall kullstørrelse per år:
År/KullstørrelseTotal010203040506
201930299730
20184241211870
201749111512920
201654811171341
2015581010191621
20144499141020
2013711226171240
2012641216161640
2011541712141010
201062119181860
123456789
Antall kullstørrelse per land:
Land/KullstørrelseTotal010203040506
Norge1325265336393263644
USA25811275501281
Sverige25232717760120
Finland1803441593691
Danmark1534136412960
Nederland4612913930
Frankrike3669101010
Tyskland26777500
Sveits20373700
Tsjekkia13252220
12
Første lundehunder:
ÅrLandHundenavn
1930 Norge Flida (Jæger's mor 1930)
1969 Sverige Raggebu's Lundy (2723/69)
1973 Finland Urd Av Enerhaugen (14870/73)
1974 Tyskland Taps (02035/75)
1976 Danmark Øgar Av Enerhaugen (14995/76)
1977 Sveits Freja (01075/78)
1985 England Vensaasen's All Toes (04958/86)
1985 Frankrike Kim II Av Åsen (11641/86)
1986 Canada Linesviken's Ask-Viking (21592/86)
1986 USA Haldis (DK22401/86)
123